Paviešinti šokiruojantys faktai apie „Coca-Cola“ kurių galbūt nežinojote

Cola Cola
PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Kiekvieną dieną visame pasaulyje suvartojama daugiau nei 2 milijardai „Coca-Cola“ prekių, nesvarbu ar tai būtų plastmasės ar stiklo forma. Yra tik kelios šalys kuriose „Coca-Cola“ neparduodama, tai Kuboje ir Šiaurės Korėjoje.


Kadaise „Coca-Coloje“ buvo kokaino, bet ne tiek daug, kiek žmonės galvojo. Vos 0,009mg. Šis ingredientas buvo išimtas 1903 metais.


1886 metais „Coca-Cola“ iš pradžių buvo išrastas kaip vaistas, kurį išrado Džonas Stitas Pembertonas iš Atlantos. Jis teigė, kad šie vaistai gali būti naudojami nuo galvos skausmo ir nuovargio.

Coca-Cola


Šio gėrimo sudėtyje yra labai stipri rūgštis, todėl jį galima naudoti kaip valiklį. Jo veiksmingumą iš tiesų galima palyginti su cheminiais/buitiniais valikliais. Skanaus!


„Coca-Cola“ įmonė turi neįtikėtiną beveik 4 tūkstančių skirtingų gėrimų gaminių asortimentą ir šis skaičius auga sparčiu žingsniu. Į šį sąrašą įeina tokie gėrimai kaip Sprite, Fanta, SmartWater, Costa Coffee, Fuze Tea, Schweppes ir kt.


Dėl milžiniško vandens kiekio norint pagaminti šį gėrimą, „Coca-Cola“ sukėlė tokią problemą kaip vandens trūkumas kai kuriuose regionuose ypač tokiuose kur trūksta vandens bei maisto atsargų. Pavyzdžiui Indijoje, Lotynų Amerikoje ir Afrikoje. Kad pagaminti 1L šio gėrimo reikia 2,7L vandens. 2004 metais, įmonė sunaudojo 283 milijardus litrų vandens.


Vienoje 350 ml. skardinėje yra 10 šaukštelių cukraus, kas yra suaugusio žmogaus visos paros norma.


Pirmieji „Coca-Cola“ gėrimai buvo parduodami už 5ct per stiklinę, duonos kepalas tuo metu kainavo nuo 5ct iki 7ct.


Dietinis šio gėrimo variantas buvo pristatytas 1982 metais ir netrukus jis tapo populiariausiu pasaulyje dietiniu gėrimu. Nors dietinė „cola“ neturi kalorijų, cukraus ar riebalų, keliose tyrimuose ji buvo susieta su 2 tipo diabetu ir širdies ligomis. Nors tai visai nestebina, nes cukrų pakeitė saldikliai ir kiti cheminiai priedai.


Coca-Cola į kosmosą?


1985 metais, liepos 12 dieną „Coca-Cola“ tapo pirmuoju gaiviuoju gėrimu kuris kada nors buvo vartojamas kosmose. Tam, taip pat buvo sukurtas specialus dizainas patogiam vartojimui.


Asa Griggs Candler buvo Amerikos verslo magnatas, kuris įsigijo „Coca-Cola Company“ už 1 750 USD iš chemiko Johno Stitho Pembertono.


Niekada nepraleisdama progos pasireklamuoti, „Coca-Cola“ tapo pirmoji olimpinių žaidynių remėja. Tai įvyko 1928 metais, vasaros olipinėse žaidynėse Amsterdame.


Pavadinimas „Coca-Cola“ buvo sukurtas iš dviejų gėrimo komponentų: kokaino, kuris buvo gautas iš kakavos augalo ir kofeino iš Cola riešuto.


Visi šie faktai paimti iš YouTube kanalo: 24 Faktai. Šiame kanale galite rasti labai įdomių bei tikrai dar negirdėtų faktų įvairiausiomis temomis. Gero žiūrėjimo !


Sekite mus Facebook soc. tinkle: https://www.facebook.com/diskortas
Taip pat skaitykite: Tokio vaiko vardo Lietuvoje dar nebuvo ! Tėvų fantazijai ribų nėra

PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Privatumo politika Susisiekite su mumis Karjera
Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainėje naudojami slapukai (cookies). Jei sutinkate, toliau naudokitės svetaine. Privatumo politika
Nesutinku
Sutinku