Siaubingos naujienos iš pietų: Antarktidoje tirpstant ledynams, vanduo kils 7,5 metro

PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Neseniai atlikto naujo tyrimo metu paaiškėjo, kad Antarktidoje vakarų ledyninis šelfas yra žymiai mažiau stabilus nei manytą iki šios dienos. Seniau buvo manoma, kad jo išnykimas yra tik tikėtinas, o šiandien liko tik laiko klausimas kada tai nutiks.


Šią žinią paskelbė mokslininkų grupė žurnale „Nature“ kuri vadovaujama Viskonsino-Medisono universiteto atmosferos tyrėjo Fengo He ir Oregono valstijos universiteto mokslininko Peterio Clarko. Ši tyrėjų grupė analizavo įvairius procesus vykusius tuo metu, kai pasaulyje prasidėjo du ankstesnieji ledynų tirpsmai panašūs į dabartinį.


„Mes tiesiog nežinome, kaip greitai jie tirps, ar suirs virš vandens plūduriuojantis Antarktidos ledyninis šelfas ir kaip greitai tai nutiks – ar per 100, ar per 1 000 metų. Bet, įvertinu Antarktidos vakarinio ir rytinio ledynų šelfų nestabilumą, numatome tikimybę, kad iki 2200-ųjų metų jūros lygis pakils 7,5 metro“,- teigė F.He.


„Net ir dabartiniai stebėjimai rodo, kad pusė Antarktidos ledyninio šelfo sutirpsta dėl giliųjų vandenyno sluoksnių šiltėjimo“, – sakė atmosferos tyrėjas.


Buvo atliktas tyrimas taikantis modeliavimo metodu, leidžiantis derinti geriausius planetos poveikio ledynams duomenis su informacija apie vandens lygio kilimą, vidutinę pasaulio bei giliųjų vandens sluoksnių temperatūrą ir šiltnamio dujų koncentraciją.


Mokslininkai modeliavimo tyrimą atliko naudodamiesi JAV Nacionalinio atmosferos tyrimų centro Visuomenės klimato sistemų modelio 3 versiją. Iš visos planetos surinktos informacijos, susijusios su klimato kaita, mokslininkai galėjo gauti daugiau nei 25 tūkst. metų siekiančią permainų prognozę.


Nuo pramonės atsiradimo laikų iki 2020 metų pasaulio jūros lygis pakilo apie 25 centimetrus. Nacionalinė JAV vandenynų ir atmosferos administracija 2014 metais pranešė, kad yra pastebėta, jog kasmet vandens lygio augimas išaugo iki 2 centimetrų per metus.


„Šios žinios yra bauginančios dėl to, kad jos parodo, kad dabartinio aplinkos šiltėjimo sąlygomis vandenynų lygis gali pakilti 6-9 metrais. Antarktidos ledyninis šelfas yra labai jautrus vandenyno temperatūros pokyčiams, todėl norėdami sumažinti neužtikrintumą dėl vandenyno lygio kritimo, kurį lemia Antarktidos ledynai, privalome stebėti, kur vyksta giluminis vandens šiltėjimas ir modeliuoti daugiau ledynų pokyčių. Vandenynų lygio augimas – pati didžiausia klimato kaitos keliama grėsmė“,- pranešė F.He.


Sekite mus Facebooke: https://www.facebook.com/diskortas/
Aktualu: Rusijoje – NSO ženklai ! Žmonės šokiruoti nuo reginio danguje

NSO ženklai danguje
PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
  1. Tai, kad jau senų seniausiai pradėjo tirpti tie ledynai ir dar n metų tirps. Mes tikrai nepajusim jokio skirtumo 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Privatumo politika Susisiekite su mumis Karjera
Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainėje naudojami slapukai (cookies). Jei sutinkate, toliau naudokitės svetaine. Privatumo politika
Nesutinku
Sutinku