Su įmonėmis tariamasi dėl skubios dezinfekcinio skysčio gamybos

PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia gamintojus, galinčius gaminti dezinfekcinį skystį, teikti pasiūlymus ir taip prisidėti prie valstybinio užsakymo. Taip ieškoma būdų užtikrinti, kad visos gydymo, ugdymo ir kitos viešosios įstaigos, kurioms reikia dezinfekcinio skysčio, kuo greičiau jo gautų.


Šiuo klausimu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiandien susitiko su verslo ir atsakingų institucijų atstovais.


„Pirmiausia prašome gamintojų patenkinti valstybės poreikį – tai skubiai padaryti leidžia paskelbta ekstremalioji situacija. Tačiau noriu nuraminti ir gyventojus – rūpinamės, kad jus taip pat kaip galima greičiau pasiektų rankų higienai skirtos priemonės. Kol jų pakankamai atsiras vaistinėse ir parduotuvėse, dezinfekcijai drąsiai naudokite muilą – jis yra taip pat puiki priemonė išvengti infekcijų“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

tariamasi dėl skubios dezinfekcinio skysčio gamybos


SAM šiuo metu baigia formuoti valstybės, t. y., asmens sveikatos priežiūros, ugdymo ir kitų viešųjų įstaigų, poreikį dezinfekciniam skysčiui ir kviečia gamintojus – tiek dideles, tiek mažas įmones – teikti pasiūlymus dėl šio poreikio patenkinimo. Sprendimai dėl užsakymo pateikimo ir apmokėjimo priimami skubos tvarka – tai galima daryti dėl, kaip minėta, paskelbtos ekstremaliosios situacijos. Valstybės užsakymui leidimas gaminti dezinfekcinį skystį gali būti išduodamas per 1 dieną.


Lygiagrečiai sprendžiamas klausimas, kaip sutrumpinti leidimų išdavimą, kad dezinfekcinį skystį gamintojai galėtų kuo greičiau galėtų pradėti gaminti ir kitiems vartotojams. Šiuo metu tokio leidimo išdavimas užtrunka iki 4 mėnesių. Tikimasi, kad šį terminą išimties tvarka bus galima sutrumpinti ir nedelsiant pradėti jį tiekti į rinką.

Autorius: SAM Spaudos tarnyba

Sekites mus Facebooke: https://www.facebook.com/diskortas/
Taip pat skaitykite: „Telia“ pristato koronaviruso „gaudyklę“

Telia
PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Privatumo politika Susisiekite su mumis Karjera
Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainėje naudojami slapukai (cookies). Jei sutinkate, toliau naudokitės svetaine. Privatumo politika
Nesutinku
Sutinku