Seime bus diskutuojama apie buvusių kalinių reintegraciją į visuomenę

PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Kovo 4 d., trečiadienį, Kazimiero Antanavičiaus salėje (Seimo III r. 220 k.) vyks Seimo narių Gintarės Skaistės ir Stasio Šedbaro inicijuojama apskritojo stalo diskusija „Buvusių kalinių reintegracija į visuomenę: kodėl nesugebame to padaryti?“ Renginio pradžia 10 val.


Lietuva Europos Sąjungoje (ES) pirmauja pagal kalinių skaičių tenkantį 100 tūkst. gyventojų ir dvigubai viršija bendrijos vidurkį. Todėl reikia pripažinti, kad mūsų šalyje vykdomi pokyčiai nėra pakankamai veiksmingi. Tai liudija ir kitas faktas – Lietuvoje daugiausiai iš ES šalių – net 62 proc. nuteistųjų įkalinimo įstaigose bausmę atlieka pakartotinai.


Mokslininkai ir ekspertai tvirtina, kad situacija nesikeis, jei nespręsime esminių įkalinimo sistemos ir sėkmingos buvusių nuteistųjų resocializacijos ir integracijos į visuomenę problemų. Kyla labai daug klausimų, kodėl vis nepavyksta išspręsti esminių įkalinimo sistemos ir resocializacijos problemų, kaip būtų galima pagaliau pradėti judėti teigiamų pokyčių linkme, sumažinti pakartotinio nusikalstamumo atvejų ir geriau reintegruoti buvusius nuteistuosius į visuomenę.


Organizuojamoje diskusijoje bus siekiama įsigilinti į esmines įkalinimo sistemos, realias buvusių nuteistųjų resocializacijos ir integracijos problemas, diskutuojant su Teisingumo ministerijos, Policijos, Kalėjimų departamento, Lietuvos probacijos tarnybos, Prezidentūros, Vilniaus universiteto, Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ nuteistųjų konsultavimo centro, Lietuvos kalinių globos draugijos, asociacijos „Kalinių sąjunga“, Vilniaus pataisos namų atstovais ir Seimo nariais.


Autorius: SAULĖ EGLĖ TREMBO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Šaltinis: BNS

Sekite mus Facebooke: https://www.facebook.com/diskortas/
Taip pat skaitykite: Tokio vaiko vardo Lietuvoje dar nebuvo ! Tėvų fantazijai ribų nėra

PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Privatumo politika Susisiekite su mumis Karjera
Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainėje naudojami slapukai (cookies). Jei sutinkate, toliau naudokitės svetaine. Privatumo politika
Nesutinku
Sutinku