Lietuvoje paskelbė ekstremalią padėtį dėl koronaviruso grėsmės!

PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Vyriausybė paskelbė valstybės masto ekstremalią situaciją, ruošiantis galimam koronaviruso plitimui Lietuvoje. Premjeras dėl to anksčiau grįš iš atostogų. Prezidentas tikina, kad būtinos aktyvesnės valdžios pastangos ruošiantis galimam viruso plitimui. Tuo metu valdančiųjų lyderis ragina politikus susitarti neskleisti panikos ir dezinformacijos šiuo klausimu.


Sprendimą dėl ekstremalios situacijos paskelbimo ministrų kabinetas priėmė trečiadienio posėdyje, atsižvelgdamas į išvakarėse priimtą Valstybės ekstremalių situacijų komisijos teikimą. 


Bus lengviau naudoti rezervą


Algirdas Šešelgis, sveikatos apsaugos viceministras, Vyriausybės posėdyje aiškino, kad paskelbus ekstremalią situaciją galima lengviau naudoti valstybės rezervą situacijai valdyti, lengviau koordinuoti įvairių institucijų darbą, įsigyti įvairias priemones be viešųjų pirkimų. Jis pabrėžė, kad ekstremali situacija paskelbta „išskirtinai prevencijos tikslais“. Tą patį pakartojo ir laikinai premjerą pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.


Lietuva, anot pareigūno, šiuo metu „yra tikrai pasiruošusi“ galimam pirmajam koronaviruso atvejui, vykdyti asmenų karantiną ir imtis kitų priemonių. A. Šešelgis taip pat pabrėžė, kad paskelbus ekstremalią situaciją kai kurios iki šiol skelbtos rekomendacijos pavirs privalomomais nurodymais. Tarp tokių sprendimų galimi ir komandiruočių arba kitų kelionių į užsienį apribojimai.


Vyriausybė jau paskyrė 150.000 Eur Sveikatos apsaugos ministerijai papildomoms apsaugos priemonėms kovai su koronaviruso epidemija įsigyti, dar 100.000 Eur skirta Kinijai kaip humanitarinė pagalba. Dar skaičiuojama, kiek šioms reikmėms dar prireiks lėšų iš valstybės rezervo. Artimiausiu metu tokie paskaičiavimai bus pateikti Vyriausybei tvirtinti.


Ekstremaliosios situacijos operacijų centrui vadovaus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, ketvirtadienį grįžtantis iš komandiruotės Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tą pačią dieną įvyks ir pirmasis šio centro posėdis, kuriame be kita ko turėtų būti pateiktos rekomendacijos dėl įvairių masinių renginių, taip pat ir dėl penktadienį Kaune planuotų „Žalgirio“ bei Milano „AX Armani Exchange Olimpia“ krepšinio klubų rungtynių.


Dėl ekstremaliosios padėties paskelbimo ir operacijų centro sukūrimo viena diena anksčiau ketvirtadienį iš atostogų į darbą grįžta premjeras Saulius Skvernelis. Jis, kaip teigė Vyriausybės atstovai, irgi imsis koordinuoti įmanomai spartesnių reikalingų sprendimų priėmimą. 


Koreguos tvarką


Vyriausybė trečiadienio posėdyje taip pat apsisprendė siūlyti Seimui pataisyti įstatymą taip, kad būtų lengviau paskelbti ekstremalią situaciją valstybės mastu. Taip reaguojama į teisinius trūkumus, išaiškėjusius per pernai kilusį gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje.


Pagal siūlomą įstatymo pakeitimo projektą, regioninės ekstremaliosios situacijos padariniams išplitus daugiau nei vienoje savivaldybėje, ji bus laikoma valstybės lygio – šiuo metu incidentas turi apimti bent keturias savivaldybes. Be kitų pakeitimų, pataisomis siūloma į civilinės saugos sistemos pajėgas įtraukti Aplinkos apsaugos agentūrą. 


Alytaus gaisro padariniams iš rezervo papildomai paskirti 630.000 Eur – sprendimas dėl to taip pat priimtas trečiadienį.

Beje, Vyriausybė trečiadienį atšaukė vieną ekstremalią situaciją, paskelbtą beveik prieš pusmetį – pernykštės sausros padariniams likviduoti.


Pasisakė prezidentas


Tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pareiškė, kad šalies institucijos tinkamai informuoja žmones apie galimas koronaviruso grėsmes, bet pasigenda aktyvumo dėl užkrato tikrinant iš galimų viruso židinių grįžtančius asmenis: „Aš manau, reaguojame truputį per vėlai, ypatingai atsižvelgiant į tai, kas įvyko Italijoje. Informacinę politiką, žmonių informavimą, ką reikia daryti ir ko negalima daryti, vertinu gana neblogai, manau, kad informacinė sistema yra sutvarkyta gana gerai. Kas, galbūt, ne visiškai tenkina, o, galbūt, reikėtų pasakyti ir dar griežčiau – tai, kaip mes įgyvendiname šį galimai užsikrėtusių asmenų patikrą.“


„Deja, kaip rodo labai konkretūs pavyzdžiai, žmonių atsiliepimai, kartais mes tiktai žodžiais deklaruojame, kad kažką tai tikriname, bet realiai žmonės praeina be jokios patikros ir paskui apsisukę žiūri, kur čia jie turėjo būti patikrinti“, – pridūrė jis.


Prezidentas sakė, kad šiuo metu vykdoma keleivių iš Kinijos, Šiaurės Italijos patikra tik oro uostuose „yra pusė problemos sprendimo“, nes į Lietuvą iš šių viruso protrūkio židinių grįžę žmonės patenka ir sausumos keliais, prieš tai atvykę kaimyninių valstybių oro uostus. Jis tikisi, kad šias problemas bus lengviau spręsti Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją. 


Siūlys partijų susitarimą


Numatoma, kad penktadienį valdančiųjų partijų lyderiai rinksis aptarti situacijos dėl koronaviruso. Valdančiosios koalicijos tarybos pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis siūlo susitarimą partijoms – neskleisti panikos ir dezinformacijos.


„Siūlome, kad politikai taip pat įsipareigotų šioje situacijoje būti politiškai korektiškais ir objektyvias, dirbti vieningai žmonėms, nesinaudoti koronaviruso situacija savo politiniams tikslams pasiekti“, – feisbuke parašė R. Karbauskis.


Anot jo, susitarimą pasirašyti būtų kviečiamos visos parlamentinės partijos.


Pasaulio sveikatos organizacijos šios savaitės duomenimis, užsikrėtusiųjų naujuoju virusu COVID-19 pasaulyje registruota daugiau kaip 80.000, mirė maždaug pustrečio tūkstančio žmonių.


Virusas jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Pranešama, kad Italijoje mirčių skaičius perkopė dešimt, užkratas šioje šalyje patvirtintas beveik 300 žmonių, uždaryta per dešimt miestų draudžiant gyventojams išvykti ir patekti į juos.


Autorius: Stasys Gudavičius
Šaltinis: vz.lt

Sekite mus Facebooke: https://www.facebook.com/diskortas/
Taip pat skaitykite: Žymi lietuvė 11-toje klasėje pasididino krūtinę? Gerbėjai negali patikėti

Vikituks - Viktorija Jukonytė
PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
  1. Belieka sulaukti kol KUPOLĄ uždės ant Lietuvos, kad niekas neatvažiuotų ir neišvažiuotų 😂😂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Privatumo politika Susisiekite su mumis Karjera
Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainėje naudojami slapukai (cookies). Jei sutinkate, toliau naudokitės svetaine. Privatumo politika
Nesutinku
Sutinku