Įbauginti Koronavirusu: apsaugines kaukes parduoda po 5 eurus už vienetą!

veido kaukė
PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Šiai dienai vis daugiau ir daugiau koronavirusu užsikrėtusių žmonių visame pasaulyje. Pagal worldometers.info portalą šiuo metu sergančių jau yra virš 80 tūkstančių žmonių iš kurių 2700 išgyventi nepavyko.


Prasidėjus panikai, visame pasaulyje ėmė stigti pačių populiariausių prekių – vienkartinių apsauginių kaukių. Kai kuriose šalyse dėžėmis perkami dezinfekuojantys rankų skysčiai, įvairūs konservai, makaronai, grūdai bei švarus geriamas vanduo.


Apsauginių kaukių trūksta ir Lietuvoje. Kai kurie žmonės tik joms atsiradus vaistinėse nuperka jas visas ir siunčia kaukes į kitas šalis savo šeimoms, giminėms ar draugams. Tačiau yra tokių, kurie nusipirkę kaukių dėžėmis, bando iš to pasipelnyti. Facebook grupėje „Skelbimai Lietuvoje (Perku – Parduodu)“ vienas iš narių įkėlė skelbimą, kuriame nurodyta, kad parduoda apsaugines kaukes nuo koronaviruso. Vienos šios kaukės kaina siekia net 5 eurai! Prie šio skelbimo taip pat priduria: Vaistinėse kaukės baigėsi, tad spręsti jums.

Kaukės nuo koronaviruso


Po šio skelbimo žmonės liko ypatingai pasipiktinę ir nusivylę. Kai kurie net pradėjo įžeidinėti skelbimo autorių už tokį įžūlumą.


Antradienį popiet Lietuvos vaistinių asociacija paskelbė, kad vaistinėse apsauginės kaukės yra išparduotos, o likę likučiai gali pasibaigti bet kuriuo metu. Specialistai skuba aiškinti, jog medicininės kaukės nėra geriausias būdas siekiant apsisaugoti, be to, kelia pavojų tiems, kuriems kaukių reikia labiausiai.


„Ryte dar turėjome daugiau nei 10 tūkst. vienetų, bet šiuo metu jų gerokai mažiau, kadangi iki pietų buvo nupirktas didelis jų kiekis. Negalime tiksliai įvardinti, kiek vaistinėse šiuo metu jų dar yra – bet kiekis tikrai nedidelis.


Svarstydami apie tai, ar reikėtų riboti įsigyjamų kaukių kiekį, nusprendėme leisti patiems vaistininkams įvertinti situaciją. Žinome, kad Naujojoje Zelandijoje per dieną žmogui parduodama po 5 kaukes. Mes to nesiimame, kolegos su klientu aptaria, kiek gydymas gali užtrukti, ir apskaičiuoja, kiek kaukių gali reikėti“, – L.Bielskės komentaras iš portalo lrytas.lt


Apsauginė kaukė nuo koronaviruso nepadės, tačiau štai ką svarbu žinoti:


Svarbu, kad kaukė būtų individualiai pritaikyta pagal dydį ir formą jums, nes per didelė ar per maža kaukė gali neužtikrinti apsauginės funkcijos;

Prieš užsidedant kaukę – kruopščiai nusiplauti rankas su muilu ar įtrinti alkoholiniu antiseptiku;

Priklausomai nuo kaukės modelio, ji turi būti patogiai ir tvirtai užfiksuojama, kad nenusmuktų nuo veido. Jeigu kaukė yra su raišteliais, ji turi būti rišama ties galvos viduriu ir kaklu arba tvirtinama už ausų kilpelėmis;

Užsidėjus kaukę ant veido, kraštus prispausti ties nosimi ir skruostais, kad ji priglustų tvirtai, neliktų plyšių;


Medicininė kaukė turi būti uždėta ant veido taip, kad apimtų nosies, burnos ir smakro sritis;

Įkvepiant ir iškvepiant, įsitikinti, kad oras nepraeina per kaukės plyšius; Dėvint kaukę neliesti jos rankomis;

Įsidėmėti, kad kaukė skirta tik individualiam naudojimui;

Sudrėkusią kaukę nedelsiant pakeisti nauja, neliečiant kaukės paimti už raištelių ar kilpelių;

Panaudotos kaukės sudedamos į plastikinį maišelį, išmetamos;

Nuėmus kaukę būtinai reikia nusiplauti rankas su muilu ir vandeniu ar įtrinti alkoholiniu antiseptiku.

Patarimais kaip naudotis kaukėmis dalinasi portalas tv3.lt

Sekite mus Facebooke: https://www.facebook.com/diskortas/
Taip pat skaitykite: „Eurovizijos“ reitinge – Lietuva 1 vietoje! Visa Europa kalba apie „The Roop“

The roop
PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Privatumo politika Susisiekite su mumis Karjera
Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainėje naudojami slapukai (cookies). Jei sutinkate, toliau naudokitės svetaine. Privatumo politika
Nesutinku
Sutinku