Vilniuje nuteisė vaikiną 6 mėn. laisvės apribojimo dėl 0,006 g marihuanos nuorūkoje

PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter


Devynioliktų metų gegužės mėnesį Lietuvos pareigūnai įvykdė kratą Aleksandro bute Vilniuje. Peleninėje policija rado surūkytą kanapių suktinę. Dėl šio incidento iškelta baudžiamoji byla, tiesa vaikinas iš pradžių buvo išteisintas, tačiau apskundusi nuosprendį triumfavo prokurorė ir Aleksandras pripažintas kaltu dėl disponavimo narkotikais.


Iš jau surūkytos ir gerokai panaudotos suktinės nuorūkos, ekspertas iškrapštė 0,118 g kanapių sumaišytų su tabaku. Atlikęs tyrimą, jis pateikė išvadą, jog juose yra 0,006 g veikliosios kanapių medžiagos – THC.


Apklausus vaikiną, jis paaiškino, kad vienos kavinės kieme, sutiko kanapes rūkančią kompaniją ir nusipirko kiek mažiau nei gramą.


Šių įrodymų prokuratūrai užteko, kad teismui perduotų bylą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Tačiau Vilniaus miesto apylinkės teisme suabejota, ar išties Aleksandras yra kaltas.


Tačiau, teisme buvo nuspręsta, kad vaikino padaryta veika vis gi nėra tokia pavojinga, kad būtų nusipelnęs teistumo. Bet šis teismo nuosprendis nepatiko prokurorei ir ji tokį nuosprendį apskundė.


“ Vien tai, jog narkotinės ar psichotropinės medžiagos nerastos, negali užkirsti kelio taikyti baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis“, – tokią teismų praktikos taisyklę šioje byloje ragino vadovautis prokurorė.


Dar labiau į šią bylą įsigilinę Vilniaus apygardos teismas sutiko su prokurorės argumentais ir nutarė, kad Aleksandras turi būti nuteistas.


„Teismo nuomone, byloje surinktų įrodymų pakanka konstatavimui, kad Aleksandras narkotines medžiagas – kanapes laikė tyčia. Iš esmės jis savo kaltės neneigia, nurodydamas, jog turėtas kanapes jis surūkė per du kartus ir po antro karto nuorūką rado policijos pareigūnai, t.y iš esmės jis dėl narkotinių medžiagų laikymo kaltu prisipažino ir nuoširdžiai gailisi“,- rašoma nuosprendyje.


Aleksandrui už šią nuorūką su narkotinėmis medžiagomis skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimą, per kurį jis privalo 50 valandų praleisti rūpinantis seneliais, neįgaliaisiais arba ligoniais. Jam taip pat uždrausta vartoti narkotines medžiagas ir bendrauti su tą darančiais asmenimis.

Sekite mus Facebooke: https://www.facebook.com/diskortas
Taip pat skaitykite: Kraupi automobilių avarija šalia Šilo tilto: BMW automobilis trenkėsi į sieną, yra sužeistųjų

PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
  1. Vien tai, jog narkotinės ar psichotropinės medžiagos nerastos, negali užkirsti kelio taikyti baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis“ įdomu ką rūkė, tas kuris sugalvojo tokias taisykles 😂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Privatumo politika Susisiekite su mumis Karjera
Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainėje naudojami slapukai (cookies). Jei sutinkate, toliau naudokitės svetaine. Privatumo politika
Nesutinku
Sutinku