Pažintis su nauju šeimos nariu (2 dalis) – NeBlog’as tėtis

neblogas tetis
PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
TwitterŠtai atėjo diena, kai pažintis su nauju šeimos nariu nenumaldomai artėja, žmona jau vedama į gimdyklą, o aš supratau, kad nieko nebesuprantu ir nebežinau. Visi juokai išgaravo įėjus į palatą ir tuomet į galvą šovė mintis – šiandien.


Emocijos mano viduje tikrąja ta žodžio prasme rengia vakarėlį: baimė, nežinomybė, meilė, džiaugsmas. Visi tie persipynę jausmai nori išsiveržti, tačiau pažiūrėjęs į skausmo nualintą žmoną suprantu, kad visas dėmesys dabar turi būti sutelktas į ją. Puolu prie jos lyg ir norėdamas padėti tik va viena bėda – nežinau kaip. Juk gimdymas tiek man, tiek jai visai naujas ir nepažintas reikalas.


Kaip ir minėjau, nesu aš labai tikintis žmogus, bet vis tik mintyse padėkoju kažkam, kad nesugalvojom su savimi pasiimti kameros. O tokių minčių tikrai buvo! Nesupraskit manęs klaidingai, visas gimdymas yra savotiškai gražus, bet manau jei būčiau lakstęs su kamera šalia jos, tai tikrai būčiau gavęs į galvą iš kokio nors medicininio įrankio. Pažiūrėjus į ją kiekvieną kartą ir pačiam norėjos apsiverkti. Aparatas ir vėl fiksuoja naują sąrėmį, kuomet išgirstu:
– Man reikia epidūro. Viskas. Daugiau nebegaliu,- tyliai tarė žmona.
Aš aišku iš karto pakilau nuo kėdės ir puoliau seselių prašyti epidūrinės nejautros.


Seselės greitai kažkam paskambina, susitaria ir patikina, kad gydytojas atsilaisvins ir ateis pas mus. Laukiam anesteziologo. Kol laukiam stebuklingų nejautrą sukeliančių vaistų, galvoje šmėsteli prisiminimas, kad dar prieš visą gimdymą, pas prižiūrinčią ginekologę, mano žmona susidėliojo gimdymo planą, kuriame buvo pažymėta jog ji nori gimdyti vandenyje ir jai nereikės jokių skausmą mažinančių priemonių. Tame sąraše puikavosi daugiau punktų, tačiau man labiausiai įstrigo šie. Išėję iš kabineto, aš ją nusprendžiau patraukti per dantį ir juokais pasakiau, kad gimdymo gi nesuplanuosi nuo A iki Z. Oi kaip tą kartą supyko. Buvau išvadintas nesupratingu vyru, kuriam niekas nerūpi. Ir štai mes čia, ligoninėje, kur laukiam anesteziologo, kuris mano brangiausiąjai suleis „epidūrą“. Ironiška.


Mano prisiminų srautą pertraukė jausmas, kad į mane įbestas žvilgsnis, kuris rėkte rėkia: nieko nesakyk, tu buvai teisus. Ir jūs nepatikėsit, bet pakeliu akis ir girdžiu:
– Slėpk tą savo šypseną.. žinau apie ką galvoji. Tu buvai teisus, dabar laimingas? ,- Kaip aš myliu tą moterį tariu sau ir išsišiepęs linkteliu galvą.
Mūsų jaukią tylą pertraukia beldimas į palatos duris. Įeina jaunas daktaras. Seselės informuoja, kad tai – anesteziologas, kuris suleis epidūrinę nejautrą. Daktaras ryškiai taupydamas laiką, jau ruošiasi procedūrai ir tuo pačiu metu nupasakoja galimas pasekmes. Žmona tik linksi galva ir su viskuo sutinka. Man atrodo jai tuo metu jau nebelabai ir rūpėjo kaip ten kas.


Šypsena. Ta palaiminga šypsena po epidūro mano žmonos veide privertė nusijuokti ne tik mane, bet ir seseles, kurios prižiūrėjo mano brangiausiąja. Tos veido išraiškos nepamiršiu niekada! Jos veide nusėdo ramybė, pasidarė ramiau ir man. Deja neilgam, shit.. pamiršau paskambinti uošvenei.
Skambinu būsimai močiutei, paaiškinu situaciją ir sutariam, kad ją pasiimsiu jau po visko. Na kadangi paskambinau uošvienei, tai nusprendžiau ir savo tėtį pradžiuginti, nes jei atvirai tai dvi savaites, diena iš dienos, gyvenome su klausimu „Nu, gal jau?“. Nuo šio klausimo pykino mus abu.


Nepraėjo nė 10 minučių, kuomet mūsų abiejų telefonai pradėjo kaisti nuo skambučių. Toks jausmas, kad mes ne gimdyt išvažiavom, o paatostogaut. Atsikvėpėm. Supratom, kad nebūsim palikti ramybėje iki kol neatsiliepsim. Visiem gražiai paaiškinom, kad procesas prasidėjo, o kai gims mūsų ilgai lauktas mažylis – pranešim.


Po epidūrinės nejautros atmosfera palatoje pasikeitė. Tapo šviesu ir linksma. Dvi prižiūrinčios seselės – 10/10. Su jomis palatoje laikas neprailgo. O jis tikrai nebuvo trumpas. Gimdykloje iki viso veiksmo finalo, prabuvome virš 12 valandų. Ir štai atėjo laikas susitikti su nauju, ilgai lauktu šeimos nariu.


Prasidėjo. Žmonos veidas išdavė begalinį skausmą, palatoje išdygo dar kelios seselės ir gydytoja. Toks jausmas apėmė, kad palatoje jų jau tuzinas. Paėmiau žmoną už rankos ir jau žinojau, kad su ranka galiu atsisveikinti. Mano galvoje viskas sukasi, nieko nesuprantu tik laikau ranką ir bandau palaikymo žodžiais guosti mylimąją.


Vienoje pusėje aš. Iš kitos pusės – seselė. Visą laiką bijojau šio momento, nes atrodė, kad nežinosiu ką reikia daryti, tačiau čia mane aplankė kažkoks nušvitimas ir viskas gavosi natūraliai. Seselės iš visų pusių bando sakyti ką daryti, kai staiga žmona netekus jėgų taria:
Sorry I can’t. Sorry. (liet. Atsiprašau. Nebegaliu), – ji tai pakartojo keletą kartų.
Aš stipriai ją apkabinu, pasakau, kad ji stipri aš ja tikiu ir sulig tais žodžiais išgirdau naujagimio verksmą.

Naujas šeimos narys

Pažintis


18:59 Didžiosios Britanijos laiku, gimė jis, mūsų mažylis. Akyse kaupiasi ašaros. Seselės sveikina, šypsena iki dangaus. Sūnus mamai ant krūtinės. Vaizdas vertas milijono. Verkiam abu, kai staiga mano mylimoji mane nustebino:
– Ar jo ausys ne kaip pas nykštuką?
– Ką?? ,- sutrikęs paklausiu aš.
– Ar jo ausys, normalios? Ar jos nesmailios, kaip kad nykštukai turi? ,- dar karą pasitikslino.
– Ne, jo ausys gražios. Normalios.
– Tada gerai. O aš bijojau, kad bus, kaip pas nykštuką.
,- atsiduso ji.

Štai, ilgai laukta pirmoji pažintis su sūnumi – įvyko. Stoviu su mažu angelėliu rankose ir jaučiu, kaip visą kūną apima šiluma. Galvoje sukasi baimė, nežinomybė, bet juk viskas bus gerai. Aš juk TĖTIS dabar. Čia prasideda mano tėvystės kelionė…

Jeigu dar neskaitėte pirmos dalies, tai kviečiu tai padaryti čia:
https://diskortas.lt/blog/pazintis-su-nauju-seimos-nariu/


PASIDALINKITE ŠIUO STRAIPSNIU
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Privatumo politika Susisiekite su mumis Karjera
Siekiant užtikrinti kokybišką internetinės svetainės veikimą, svetainėje naudojami slapukai (cookies). Jei sutinkate, toliau naudokitės svetaine. Privatumo politika
Nesutinku
Sutinku